Gizlilik Politikası

Son Güncelleme: 19 Kasım 2023

İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı, Mermertaş Group (“Şirket”) tarafından yönetilen https://www.likeyhome.com/ (Likeyhome veya Portal) adresinde yer alan web sitesinin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir.

1. TANIMLAR

Bu Gizlilik Politikasındaki tanımsız terimler, Hizmet Koşullarımızdaki (“Şartlar”) ile aynı tanıma sahiptir.

2. TOPLADIĞIMIZ KİŞİSEL BİLGİLER

2.1 Likeyhome Platformunu Kullanmak için Gerekli Bilgiler.

Likeyhome Platformunu kullandığınızda sizinle ilgili kişisel bilgiler topluyoruz. Onsuz, talep edilen tüm hizmetleri sağlayamayabiliriz. Bu bilgi şunları içerir:

 • İletişim, Hesap ve Profil Bilgileri. Bazıları kullandığınız özelliklere bağlı olacak adınız, soyadınız, telefon numaranız, posta adresiniz, e-posta adresiniz, doğum tarihiniz ve profil fotoğrafınız gibi.
 • Kimlik Doğrulama ve Ödeme Bilgileri. Devlet tarafından verilen kimliğinizin görüntüleri (geçerli yasaların izin verdiği şekilde), kimlik numaranız veya diğer doğrulama bilgileriniz, kimliğinizi, banka hesabınızı veya ödeme hesabı bilgilerinizi doğruladığımızda bir özçekim gibi. Likeyhome kullanıcısı değilseniz, bir Likeyhome kullanıcısının rezervasyonu tamamlamak için ödeme kartınızı sağladığı zaman gibi sizinle ilgili ödeme bilgilerini alabiliriz. Kimliğinizin bir kopyası bize verilirse, kimliğinizi doğrulamak ve güvenlik amacıyla kimliğinizde yer alan bilgileri tarayabilir, kullanabilir ve saklayabiliriz.

2.2 Bize Vermeyi Seçtiğiniz Bilgiler.

Bize ek kişisel bilgiler vermeyi seçebilirsiniz. Bu bilgi şunları içerebilir:

 • Ek Profil Bilgileri. Cinsiyet, tercih edilen dil(ler), şehir ve kişisel açıklama gibi. Hesap ayarlarınızda belirtildiği gibi bu bilgilerin bazıları genel profil sayfanızın bir parçasıdır ve herkese açık olarak görünür olacaktır.
 • Diğerleri Hakkında Bilgi. Başka bir kişiye ait bir ödeme aracı veya bir ortak seyahat eden hakkında bilgi gibi. Bize başkaları hakkında kişisel bilgi vererek, bu Gizlilik Politikasında açıklanan amaçlar için bu bilgileri Likeyhome’a verme iznine sahip olduğunuzu ve Likeyhome Gizlilik Politikasını onlarla paylaştığınızı onaylarsınız.
 • Diğer Bilgiler. Bir form doldururken, hesabınıza bilgi eklediğinizde, anketlere yanıt verdiğinizde, topluluk forumlarında yayınladığınızda, promosyonlara katıldığınızda, Likeyhome Desteği ve diğer Üyelerle iletişim kurduğunuzda, adres defteri kişilerini içe aktardığınızda veya manuel olarak girdiğinizde, adresinizi ve/veya coğrafi konumunuzu sağladığınızda veya deneyiminizi bizimle paylaştığınızda. Bu, bizimle paylaşmayı seçerseniz sağlık bilgilerini içerebilir.

2.3 Likeyhome Platformu ve Ödeme Hizmetlerimiz Kullanılarak Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler.

Likeyhome Platformu ve Ödeme Hizmetlerini kullandığınızda, kişisel ve diğer bilgileri otomatik olarak toplarız. Bu bilgi şunları içerebilir:

 • Coğrafi Konum Bilgisi. Cihaz ayarlarınıza bağlı olarak, IP adresinizden, mobil veya diğer cihazların GPS’inden veya bizimle paylaştığınız diğer bilgilerden belirlenen kesin veya yaklaşık konum gibi. Ayarlarınız veya cihaz izinleriniz aracılığıyla etkinleştirirseniz, uygulamayı kullanmadığınızda da bu bilgileri toplayabiliriz.
 • Kullanım Bilgisi. Görüntülediğiniz sayfalar veya içerikler, Listeler için aramalar, yaptığınız rezervasyonlar, eklediğiniz ek hizmetler ve Likeyhome Platformundaki diğer eylemler gibi.
 • Günlük Verileri ve Cihaz Bilgileri. Likeyhome Platformunu nasıl kullandığınızla ilgili ayrıntılar (üçüncü taraf uygulamalarına bağlantılara tıklayıp tıklamadığınız dahil), IP adresi, erişim tarihleri ve saatleri, donanım ve yazılım bilgileri, cihaz bilgileri, cihaz olay bilgileri, benzersiz tanımlayıcılar, çökme verileri ve Likeyhome Platformunu kullanmadan önce veya sonra görüntülediğiniz veya etkileşimde bulunduğunuz sayfalar gibi. Bir Likeyhome hesabı oluşturmamış veya giriş yapmamış olsanız bile bu bilgileri toplayabiliriz.
 • Çerez Politikamızda Açıklandığı Gibi Çerezler ve Benzer Teknolojiler.
 • Ödeme İşlem Bilgileri. Kullanılan ödeme aracı, tarih ve saat, ödeme tutarı, ödeme aracı son kullanma tarihi ve fatura posta kodu, PayPal e-posta adresi, IBAN bilgileri, adresiniz ve diğer ilgili işlem ayrıntıları gibi.

2.4 Üçüncü Taraflardan Topladığımız Kişisel Bilgiler.

Diğer kaynaklardan kişisel bilgi topluyoruz, örneğin:

 • Üçüncü Taraf Hizmetleri. Üçüncü taraf bir hizmetle (örneğin, Google, Facebook, Instagram) Likeyhome Platformuna bağlanır, bağlanır veya oturum açarsanız, hizmeti, bu hizmet tarafından kontrol edilen veya o hizmetteki gizlilik ayarlarınız aracılığıyla sizin tarafınızdan yetkilendirilen kayıt, arkadaş listesi ve profil bilgileri gibi bilgileri bize göndermesi için yönlendirirsiniz.
 • Arka Plan Bilgisi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Üyeler için, geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, örneğin sabıka kaydı raporları, seks suçlusu kayıtları ve sizinle ve/veya geçmişiniz hakkında diğer bilgileri alabiliriz. Hindistan’daki ev sahipleri için, geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, sabıka geçmişi kontrolleri yapabiliriz. Amerika Birleşik Devletleri dışındaki Üyeler için, geçerli yasaların izin verdiği ölçüde ve gerektiğinde sizin izninizle, polis, geçmiş veya kayıtlı seks suçlusu kontrolleri alabiliriz. Bu tür raporları almak için tam adınız ve doğum tarihiniz de dahil olmak üzere bilgilerinizi kullanabiliriz.
 • Kurumsal Ürün Davetleri ve Hesap Yönetimi. Kurumsal ürünlerimizi kullanan kuruluşlar, hesap yönetimini ve kurumsal ürünleri kullanma davetlerini kolaylaştırmak için kişisel bilgiler gönderebilir.
 • Yönlendirmeler ve Ortak Gezginler. Likeyhome Platformuna davet edildiyseniz, örneğin, bir seyahatte co-traveler olarak, sizi davet eden kişi e-posta adresiniz veya diğer iletişim bilgileriniz gibi sizinle ilgili kişisel bilgiler gönderebilir.
 • Diğer Kaynaklar. Yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, üçüncü taraf hizmet sağlayıcılardan ve/veya ortaklardan dolandırıcılık ve güvenlik sorunlarını tespit etmeye yardımcı olmak için referanslar, demografik veriler veya bilgiler gibi sizinle ilgili ek bilgiler alabilir ve bunları sizinle ilgili sahip olduğumuz bilgilerle birleştirebiliriz. Örneğin, dolandırıcılık önleme, güvenlik soruşturması ve risk değerlendirme çabalarımızda kullanılmak üzere kimlik doğrulama hizmeti sağlayıcılarından geçmiş kontrolü sonuçları veya dolandırıcılık uyarıları alabiliriz. Siz ve Likeyhome Platformu üzerindeki ve dışındaki faaliyetleriniz veya ortaklarımızdan deneyimleriniz ve etkileşimleriniz hakkında bilgi alabiliriz. Bulaşıcı hastalıklarla ilgili sağlık bilgileri de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sağlık bilgileri alabiliriz.

3. TOPLADIĞIMIZ BİLGİLERİMİZ NASIL KULLANIYORUZ

3.1 Likeyhome Platformunu Sağlayın, Geliştirin ve Geliştirin. Bu bilgileri şu şekilde işleyebiliriz:

 • Likeyhome Platformuna erişmenizi ve ödeme yapmanızı ve almanızı sağlar,
 • diğer Üyelerle iletişim kurmanızı sağlar,
 • isteğinizi işleme,
 • analiz gerçekleştirin, hata ayıklama yapın ve araştırma yapın,
 • müşteri hizmetleri eğitimi sağlamak,
 • size mesajlar, güncellemeler, güvenlik uyarıları ve hesap bildirimleri göndermek,
 • Likeyhome Platformu ile etkileşimlerinize, arama ve rezervasyon geçmişinize, profil bilgilerinize ve tercihlerinize ve gönderdiğiniz diğer içeriğe göre deneyiminizi kişiselleştirin ve özelleştirin ve
 • kurumsal ürünlerimizi ve konaklama hizmetlerimizi kullanmanızı sağlar.

Bize arkadaşlarınız veya ortak seyahat edenler gibi kişilerinizin bilgilerini verirseniz, bu bilgileri şu amaçlarla işleyebiliriz: (i) yönlendirme davetlerinizi kolaylaştırmak, (ii) seyahat ayrıntılarınızı paylaşmak ve seyahat planlamasını kolaylaştırmak, (iii) dolandırıcılığı tespit etmek ve önlemek ve (iv) isteklerinizi kolaylaştırmak veya yetkilendirdiğiniz başka herhangi bir amaç için.

3.2 Güvenilir ve Daha Güvenli Bir Ortam Yaratın ve Koruyun. Bu bilgileri şu şekilde işleyebiliriz:

 • dolandırıcılık, spam, kötüye kullanım, güvenlik ve emniyet olayları ve diğer zararlı faaliyetleri tespit etmek ve önlemek,
 • Ayrımcılık Yapmama Politikamızla tutarlı ayrımcılıkla çalışma ve mücadele,
 • Dolandırıcılığı önleme, güvenlik soruşturmaları ve risk değerlendirmeleri yapmak,
 • Sizin tarafınızdan sağlanan bilgileri doğrulamak veya doğrulamak,
 • Geçmiş kontrolleri de dahil olmak üzere veritabanlarına ve diğer bilgi kaynaklarına karşı kontroller yapmak,
 • yasal yükümlülüklerimize uymak, Misafirlerimizin, Ev Sahiplerinin, Ev Sahiplerinin çalışanlarının ve halkın sağlık ve esenliğini korumak,
 • Ortak Ev Sahibi(ler)iniz veya ek Misafirler olarak rolünüzle ilgili anlaşmazlıklar hakkında ortak Ev Sahibi(ler)iniz veya ek Misafirlerinizle bilgi paylaşmak da dahil olmak üzere Üyelerimizle olan anlaşmazlıkları çözün,
 • üçüncü taraflarla olan anlaşmalarımızı uygulamak,
 • Hızlı rezervasyon gibi belirli rezervasyon türleri için uygunluğu belirlemek,
 • yasalara uymak, yasal taleplere cevap vermek, zararı önlemek ve haklarımızı korumak (bkz. bölüm 4.5),
 • Şartlarımızı ve diğer politikalarımızı (örneğin, Ayrımcılık Yapmama Politikası) uygulamak ve

Likeyhome Platformu ile etkileşimlerinizi ve üçüncü taraflardan elde edilen bilgileri değerlendirin veya değerlendirin. Sınırlı durumlarda, hesabınızı ve Likeyhome platformundaki faaliyetlerinizi ve sizinle ilişkilendirilebilecek Likeyhome platformundaki ve dışındaki faaliyetlerle ilgili bilgileri analiz eden otomatik süreçler, bu tür işlemler Likeyhome, topluluğumuz veya üçüncü taraflar için güvenlik veya başka bir risk oluşturabilecek faaliyetleri tespit ederse, Likeyhome Platformuna erişiminizi kısıtlayabilir veya askıya alabilir. Otomatik süreçlere dayalı kararlara itiraz etmek isterseniz, lütfen aşağıdaki İletişim Bilgileri bölümünden bizimle iletişime geçin.

3.3 Reklam ve Pazarlamamızı Sağlayın, Kişiselleştirin, Ölçün ve Geliştirin. Bu bilgileri şu şekilde işleyebiliriz:

 • tercihlerinize ve sosyal medya platformları aracılığıyla sosyal medya reklamcılığınıza dayalı olarak size tanıtım mesajları, pazarlama, reklam ve diğer bilgileri göndermek,
 • reklamlarımızı kişiselleştirmek, ölçmek ve geliştirmek,
 • Likeyhome veya üçüncü taraf ortakları tarafından desteklenen veya yönetilen tavsiye programlarını, ödülleri, anketleri, çekilişleri, yarışmaları veya diğer promosyon faaliyetlerini veya etkinliklerini yönetmek,
 • size tanıtım mesajları, pazarlama, reklam ve ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer bilgileri göndermek için özellikleri ve tercihleri analiz etmek,
 • sizi etkinliklere ve ilgili fırsatlara davet edin ve
 • tercihlerinize göre ilginizi çekebilecek promosyon mesajları, pazarlama, reklam ve diğer bilgileri izninizle gönderin.

3.4 İletişimlerinizi Analiz Etme ve Paylaşma.

Dolandırıcılık önleme, güvenlik soruşturmaları, risk değerlendirmesi, mevzuata uygunluk, ürün geliştirme, araştırma, analitik, Hizmet Şartlarımızı uygulamak ve müşteri destek amaçları dahil olmak üzere bu politikanın “Topladığımız Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz” bölümünde belirtilen nedenlerle Likeyhome Platformundaki iletişimlerinizi inceleyebilir, tarayabilir veya analiz edebiliriz.

Örneğin, dolandırıcılık önleme çabalarımızın bir parçası olarak, iletişim bilgilerini ve diğer sitelere referansları maskelemek için mesajları tarar ve analiz ederiz ve yürürlükteki yasalara tabi olarak, içerik ihlallerini belirlemek ve uygun makamlara bildirmek amacıyla kullanıcılar tarafından Likeyhome platformuna yüklenen tüm görüntüleri belirli yasadışı veya uygunsuz faaliyetler (çocuk sömürüsü kanıtı gibi) için mesaj dizilerinde, profillerde, listelerde ve deneyimlerde tarar ve analiz ederiz.

Bazı durumlarda, ürün tekliflerinin hatalarını ayıklamak, iyileştirmek ve genişletmek için mesajları tarayabilir, inceleyebilir veya analiz edebiliriz. Makul ölçüde mümkün olduğunda otomatik yöntemler kullanıyoruz. Bazen dolandırıcılık soruşturmaları ve müşteri desteği gibi iletişimleri manuel olarak gözden geçirmemiz veya bu otomatik araçların işlevselliğini değerlendirmemiz ve iyileştirmemiz gerekebilir.

Size üçüncü taraf pazarlama mesajları göndermek için mesajlaşma iletişimlerinizi incelemeyeceğiz, taramayacağız veya analiz etmeyecek ve bu iletişimlerin incelemelerini veya analizlerini satmayacağız. İletişimlerinizi “Paylaşma ve Açıklama” bölümünde belirtildiği şekilde de paylaşabiliriz.

3.5 Üçüncü Taraf Hesaplarını Bağlama.

Likeyhome hesabınızı sosyal ağlar gibi belirli üçüncü taraf hizmetlerine bağlayabilirsiniz. Bu üçüncü taraf hizmetlerindeki kişilerinize “Arkadaşlar” denir. Bu bağlantıyı oluşturarak veri paylaşımını yönlendirdiğinizde:

 • bağlantı hesaplarından bize sağlanan bazı bilgiler genel profilinizde yayınlanabilir,
 • Likeyhome Platformundaki etkinlikleriniz, Likeyhome Platformunda ve/veya bu üçüncü taraf hizmetinde Arkadaşlarınıza gösterilebilir,
 • bu üçüncü taraf hizmetindeki genel profilinize bir bağlantı Likeyhome genel profilinize dahil edilebilir,
 • diğer Likeyhome kullanıcıları, onlarla ortak olabileceğiniz veya varsa onların Arkadaşı olduğunuzu herhangi bir Arkadaşını görebilir,
 • diğer Likeyhome kullanıcıları, bağlantılı sosyal ağ hizmetinizde listelenen herhangi bir okulu, memleketi veya onlarla ortak olan diğer grupları görebilir,
 • hesaplarınızın bağlanmasından bize sağladığınız bilgiler, dolandırıcılık önleme, güvenlik soruşturmaları ve risk değerlendirme amaçları için saklanabilir, işlenebilir ve iletilebilir ve bu bağlantı aracılığıyla Likeyhome Platformuna sağladığınız bilgilerin yayınlanması ve görüntülenmesi, Likeyhome Platformu ve üçüncü taraf hizmetindeki ayarlarınıza ve yetkilerinize tabidir.

3.6 Ödeme Hizmetleri Sağla. Kişisel bilgiler, aşağıdakiler gibi Ödeme Hizmetlerini üçüncü tarafların kullanımını sağlamak veya yetkilendirmek için kullanılır:

 • Kara para aklama, dolandırıcılık, kötüye kullanım ve güvenlik olaylarını tespit etmek ve önlemek, ayrıca risk değerlendirmeleri yapmak,
 • yasal ve uyum yükümlülüklerine uymak (para aklamayla mücadele düzenlemeleri ve yaptırım uygulamaları gibi),
 • Ödeme Koşullarını ve diğer ödeme politikalarını uygulamak ve
 • Ödeme Hizmetlerini sağlamak ve geliştirmek.

4. PAYLAŞIM VE İFŞA

4.1 İzninizle veya Sizin Talimatınızla Paylaşmak.

Onay verdiğiniz durumlarda, bilgilerinizi, üçüncü taraf bir uygulama veya web sitesine Likeyhome hesabınıza erişme yetkisi verirken veya Likeyhome ortakları veya üçüncü taraflarca tanıtım faaliyetlerine katılırken olduğu gibi, onay sırasında açıklandığı şekilde paylaşırız.

Yürürlükteki yasalar kapsamında izin verilen yerlerde, e-posta adresiniz gibi sizinle ilgili belirli bilgileri, potansiyel müşteriler oluşturmak, Likeyhome’ye trafik çekmek veya ürünlerimizi ve hizmetlerimizi tanıtmak için tanımladıktan sonra sosyal medya platformlarıyla paylaştığımız belirli bilgileri kullanabiliriz.

4.2 Üyeler Arasında Paylaşım.

Üyeler (degişmiş seviyelerde veri korumasına sahip yargı bölgelerinde bulunan veya bu yargı bölgelerinde bulunan hizmet sağlayıcılarını kullanan) arasındaki rezervasyonları veya diğer etkileşimleri kolaylaştırmaya yardımcı olmak için aşağıdaki durumlarda bilgi paylaşabiliriz:

Misafir(ler) ve Ev Sahibi(ler) arasında:

 • Profil, ad, ek Misafirlerin adları, iptal geçmişi, inceleme bilgileri, misafir yaşı (geçerli yasalar tarafından yasaklanmadıkça), anlaşmazlık sonucu (geçerli olduğunda) ve paylaşmayı ve göndermeyi seçtiğiniz diğer bilgiler gibi bir ortak ev sahibi olduğunda veya bir anlaşmazlık sunulduğunda bir rezervasyon talebi yapılır.
 • Bir rezervasyon onaylanır, profil fotoğrafı ve telefon numarası gibi seyahatin koordinasyonuna yardımcı olmak için ek bilgiler paylaşılır.
 • Bir Ev Sahibi olarak onaylanmış bir rezervasyonunuz vardır, profiliniz, tam adınız, telefon numaranız ve Listeleme adresiniz gibi rezervasyonu koordine etmek için Konukla (ve varsa davet ettikleri ek Misafirler) belirli bilgiler paylaşılır.
 • Adınız, profil resminiz ve mesaj içeriğiniz gibi bir Üye ile iletişim kurarsınız.

Misafirler arasında ne zaman:

 • Bir Misafir olarak bir rezervasyona ek Misafirler davet edersiniz, adınız, seyahat tarihleriniz, Ev sahibi adınız, Listeleme ayrıntıları, Konaklama adresi ve diğer ilgili bilgiler gibi her ek Konuk ile belirli bilgiler paylaşılır.

Ev Sahipleri Arasında ne zaman:

 • Başka bir Üye ile ev sahipliği yapma davetini kabul edersiniz, ortak Ev Sahibi gibi diğer Üye(ler)e, tam adınız, telefon numaranız, Listeleme adresiniz, takviminiz, Listeleme bilgileriniz, Listeleme fotoğraflarınız ve e-posta adresiniz gibi belirli bilgiler gibi bilgilerinize ve Üye İçeriğinize erişmeleri ve bunları güncellemeniz için yetki verirsiniz.

4.3 Profillerde, Listelerde ve Diğer Kamuya Açık Bilgilerde Yayınladığınız Bilgiler.

Aşağıdakiler gibi belirli bilgileri başkalarına görünür hale getirebilirsiniz:

 • Profil fotoğrafınızı, adınızı (veya uygun olduğunda baş harflerinizi), açıklamanızı ve şehrinizi içeren herkese açık profil sayfanız.
 • Konaklama veya Deneyimin yaklaşık veya kesin konum açıklaması, takvim kullanılabilirliği, profil fotoğrafı, toplu talep bilgileri (bir süre boyunca sayfa görünümleri gibi) ve paylaşmayı seçtiğiniz ek bilgiler gibi bilgileri içeren listeleme sayfaları.
 • İncelemeler, derecelendirmeler ve diğer genel geri bildirimler.
 • Bir topluluk veya tartışma forumu, blog veya sosyal medya gönderisindeki içerik.

Genel profilinizin ve üçüncü taraf sitelerde, platformlarda ve uygulamalarda Listeleme ayrıntıları gibi herkese açık hale getirdiğiniz diğer İçeriğin bölümlerini görüntüleyebiliriz.

Likeyhome Platformunda herkese açık olarak paylaştığınız bilgiler, üçüncü taraf arama motorları aracılığıyla dizine eklenebilir. Bazı durumlarda, hesap ayarlarınızda bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

4.4 Ana Bilgisayar Servis Sağlayıcıları.

Ev sahipleri, temizlik hizmetleri veya kilit sağlayıcıları gibi hizmetlerini yönetmeye veya sunmaya yardımcı olmak için üçüncü taraf hizmetlerini kullanabilir. Ev sahipleri, Konuk hakkındaki bilgileri (check-in ve check-out bilgileri, Misafir adı, Misafir telefon numarası gibi) bu tür üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarıyla paylaşmak için Likeyhome Platformundaki özellikleri kullanabilir.

4.5 Hukuka Uymak, Hukuki Taleplere Cevap Vermek, Zararı Önlemek ve Haklarımızı Korumak.

Bilgilerinizi mahkemelere, kolluk kuvvetlerine, hükümete veya kamu makamlarına, vergi makamlarına, yetkili üçüncü taraflara veya diğer Üyelere, yasalarca gerekli veya izin verildiğinde veya ifşanın makul olarak gerekli olduğu durumlarda ifşa edebiliriz: (i) yasal yükümlülüklerimize uymak, (ii) geçerli bir yasal talebe uymak (mtibat veya mahkeme emri gibi) veya Likeyhome’ye karşı ileri sürülen iddialara yanıt vermek, (iii) iddia edilen veya şüpheli yasadışı faaliyeti ele almak için bir cezai soruşturmayla ilgili geçerli bir yasal talebe yanıt vermek veya başka herhangi bir faaliyete yanıt vermek veya ele almak bizi, sizi veya diğer herhangi bir kullanıcımızı yasal veya düzenleyici sorumluluğa maruz bırakabilir, (iv) Şartlarımız, Ek Yasal Şartlar ve Politikalarımız dahil olmak üzere Üyelerle olan sözleşmelerimizi uygulamak ve yönetmek veya (v) Likeyhome’nin, çalışanlarının, Üyelerinin veya halkın üyelerinin haklarını, mülkiyetini veya kişisel güvenliğini korumak.

Uygun olduğunda, (i) bildirimde bulunmak yasal sürecin kendisi, aldığımız mahkeme emriyle veya geçerli yasalarla yasaklanmadıkça veya (ii) bildirimde bulunmanın beyhude, etkisiz, bir birey veya gruba yaralanma veya bedensel zarar riski yaratacağına veya Likeyhome’ye, Üyelerimize dolandırıcılık veya zarar verme riski yaratma veya artırma veya Likeyhome’yi adaleti engelleme iddiasına maruz bırakmadıkça yasal talepler hakkında üyeleri bilgilendirebiliriz.

Yürürlükteki yasalara göre yasal olarak gerekli veya izin verilen durumlarda, vergi makamlarının ilgili vergi yükümlülüklerine uygun şekilde uymayı belirlemesi amacıyla Ev Sahiplerinin ve/veya Konukların bilgilerini vergi makamlarına veya diğer devlet kurumlarına ifşa edebiliriz. İlgili vergi yükümlülükleri arasında Likeyhome’nin hizmet ücretleri üzerindeki vergi yükümlülükleri, konaklama ve stopaj vergileri üzerindeki vergileri kolaylaştırması ve Ev Sahiplerinin bireysel vergi yükümlülükleri yer alır. Açıklanabilecek bilgiler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, Ev Sahibi ve Misafir adları, liste adresleri, Ev sahibi adresleri, vergi/işletme kimlik numaraları, doğum tarihi ve/veya iletişim bilgileri, mülk parsel kimlik numaraları, ödeme bilgileri, işlem tarihleri ve tutarları, rezervasyon yapılan gece sayısı ve Konuklar, brüt ve net rezervasyon değeri ve ödeme tutarları, Likeyhome tarafından Misafirler ve Ev Sahipleri adına toplanan vergiler, bu bilgilerden herhangi birinin Likeyhome tarafından bilindiği ölçüde.

Likeyhome’nin bir kayıt, bildirim, izin veya lisans başvurusunu veya bir ev sahibinin bir devlet otoritesine numarasını kolaylaştırdığı veya gerektirdiği yargı bölgelerinde, katılımcı Ev Sahiplerinin bilgilerini, hem başvuru sürecinde, Liste yayınlandığında hem de daha sonra periyodik olarak, Ev Sahibinin tam adı ve iletişim bilgileri, Konaklama adresi, vergi kimlik numarası, kayıt, izin veya lisans numarası, Liste ayrıntıları, rezervasyon bilgileri ve geçerli yasalara tabi olarak rezerve edilen gece sayısı gibi ilgili makamla paylaşabiliriz.

4.6 Yönetici ve Sahipli Programlar.

Bina Yönetimi ile ilgili programları kolaylaştırmak için, ev sahipleri ve Konukların kişisel bilgilerini ev sahipleri, yönetim şirketleri, ev sahipleri dernekleri, mülk sahipleri ve/veya mülk yöneticileri (“Bina Yönetimi”) ile (“Bina Yönetimi”), geçerli yasalara uygunlukla ilgili rezervasyon bilgileri gibi paylaşabiliriz. Örneğin, misafir rezervasyonu ve misafir iletişim bilgileri de dahil olmak üzere kişisel bilgiler, bir ev sahibinin yaşadığı binanın, kompleksin veya topluluğun Bina Yönetimi ile paylaşılabilir ve/veya barındırma hizmetlerini, geçerli yasalara uyumu, güvenliği, faturalandırmayı ve diğer hizmetleri kolaylaştırmak için listeleme yerleştirilmiştir.

4.7 İş Müşterileri için Likeyhome’ye Sağlanan Ev Sahibi Bilgileri.

Bir rezervasyon bir iş veya iş amaçlı olarak belirlenmişse ve (1) bir İşletmeye bağlı bir Misafir tarafından yapılırsa ve (2) İşletme Likeyhome for Work’ye kayıtlıysa, rezervasyonla ilgili bilgileri (örneğin, Ev Sahibinin adı, Konaklama adresi, rezervasyon tarihleri, Listeleme ayrıntıları vb.) Likeyhome’nin İşletme ile olan sözleşmesinin yeterli şekilde yerine getirilmesi ve hizmetleri sağlamak için gerekli olduğu ölçüde İşletmeye ifşa edebiliriz. İşletmenin veya Konuğun talebi üzerine, bu bilgileri destek hizmetleri sağlamak için İşletme tarafından görevlendirilen üçüncü taraflarla da paylaşabiliriz.

4.8 Hizmet Sağlayıcılar.

İşimizi yürütmemize yardımcı olmak ve uyumluluk amaçları için bağlı ve bağlı olmayan hizmet sağlayıcılarla (hizmet sağlayıcıları dahil) paylaşıyoruz: (i) kimliğinizi doğrulamak veya kimlik belgelerinizi doğrulamak, (ii) bilgileri kamu veritabanlarına karşı kontrol etmek, (iii) geçmiş kontrolleri, dolandırıcılık önleme, güvenlik soruşturmaları ve risk değerlendirmeleri yapmak, (iv) ürün geliştirme, bakım ve hata ayıklama yapmak, (v) üçüncü taraf platformlar ve yazılım araçları aracılığıyla Likeyhome Hizmetlerinin sağlanmasına izin vermek (örneğin, API’lerimizle entegrasyon yoluyla), (vi) müşteri hizmetleri, reklam veya ödeme hizmetleri sağlamak, (vii) seçtiğiniz ek hizmetleri sunmak, (viii) süreç, sigorta taleplerini veya benzer talepleri ele almak veya değerlendirmek veya (ix) Likeyhome Platformundaki iletişimleri belirli amaçlar için (çocuk sömürüsü kanıtı gibi) gözden geçirin, tarayın ve analiz edin. Ek bilgi için İletişimlerinizi Analiz Etme ve Paylaşma bölümüne bakın. Bu sağlayıcılar, kişisel bilgilerinizi korumakla sözleşmeye bağlıdır ve bu görevleri yerine getirmek için kişisel bilgilerinize erişebilir. Diğer Üyeler, verilerinizi işlemek için Likeyhome dışındaki hizmetleri kullanabilir. Bunlar e-posta veya rezervasyon yönetim yazılımı içerebilir. Bu tür hizmetler Likeyhome’nin kontrolü dışındadır ve çeşitli veri koruma seviyelerine sahip dünya çapında geçerli yasalara tabi olacaktır.

4.9 İş Transferleri.

Likeyhome herhangi bir birleşme, satın alma, yeniden yapılanma, varlıkların satışı, iflas veya iflas olayı üstlenirse veya bunlara dahil olursa, bu tür bir işlemle bağlantılı olarak veya bu tür bir işlemin tefekk edilmesinde (örneğin, durum tespiti) bilgileriniz de dahil olmak üzere varlıklarımızın bir kısmını veya tamamını satabilir, devredebilir veya paylaşabiliriz. Bu durumda, kişisel bilgileriniz aktarılmadan ve farklı bir gizlilik politikasına tabi olmadan önce sizi bilgilendireceğiz.

4.10 Kurumsal Bağlı Kuruluşlar.

Likeyhome Platformu, Ödeme Hizmetleri ve bağlı kuruluşlarımızın hizmetlerini sağlama, entegre etme, tanıtma ve geliştirme konusunda bizi desteklemek için, ortak mülkiyet veya kontrol ile ilgili kurumsal şirket ailemiz içinde kişisel bilgileri paylaşabiliriz.

5. DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

5.1 Üçüncü Taraf Ortaklar ve Entegrasyonlar.

Likeyhome’nin bazı bölümleri üçüncü taraf hizmetlerine bağlanabilir. Likeyhome bu üçüncü şahıslara sahip değildir veya bunları kontrol etmez. Bu üçüncü taraflarla etkileşim kurduğunuzda ve hizmetlerini kullanmayı seçtiğinizde, bilgilerinizi onlara sağlıyorsunuz. Bu hizmetleri kullanımınız, Google Haritalar/Dünya Ek Kullanım Koşulları, Google Gizlilik Politikası (Google’ın bilgileri nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın) dahil olmak üzere bu sağlayıcıların gizlilik politikalarına tabidir.

6. HAKLARINIZ

Bu bölümde açıklanan haklardan herhangi birini yürürlükteki yasalara uygun olarak kullanabilirsiniz. Veri konusu hakları talepleri ve nasıl talep gönderileceği hakkında bilgi için buraya bakın. Talebinizle ilgili daha fazla işlem yapmadan önce kimliğinizi ve talebinizi doğrulamanızı isteyebiliriz.

6.1 Bilgilerinizi Yönetme.

Hesap ayarlarınız aracılığıyla bazı kişisel bilgilerinize erişebilir ve güncelleyebilirsiniz. Likeyhome Hesabınızı Facebook veya Google gibi bir üçüncü-taraf hizmetine bağladıysanız, hesap ayarlarınızdan ayarlarınızı değiştirebilir ve bu hizmetin bağlantısını kaldırabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi güncel tutmaktan siz sorumlusunuz.

6.2 Veri Erişimi ve Taşınabilirlik.

Bazı yargı bölgelerinde, geçerli yasalar size kişisel bilgilerinizin belirli kopyalarını veya kişisel bilgilerinizi nasıl ele aldığımızla ilgili bilgileri talep etme, bize sağladığınız kişisel bilgilerin kopyalarını yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan ve makine tarafından okunabilir bir biçimde talep etme ve/veya bu bilgileri başka bir hizmet sağlayıcıya (teknik olarak mümkün olduğunda) iletmemizi talep etme hakkı verebilir.

6.3 Veri Silme.

Bazı yargı bölgelerinde, kişisel bilgilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin silinmesini talep ederseniz veya hesabınız askıya alınırsa, feshedilirse veya gönüllü olarak kapatılırsa:

 • Kişisel bilgilerinizi, kara para aklama, dolandırıcılık tespiti ve önleme ve güvenliği artırma gibi meşru ticari çıkarlarımız için gerektiği şekilde saklayabiliriz. Örneğin, dolandırıcılık veya güvenlik nedenleriyle bir Likeyhome Hesabını askıya alırsak, o Üyenin gelecekte yeni bir Likeyhome Hesabı açmasını önlemek için bu Likeyhome Hesabındaki bilgileri saklayabiliriz.
 • Kişisel bilgilerinizi yasal yükümlülüklerimize uymak için gerekli olduğu ölçüde saklayabilir ve kullanabiliriz. Örneğin, Likeyhome ve Likeyhome Ödemeleri vergi, yasal raporlama ve denetim yükümlülükleri için bilgi tutabilir.
 • Başkalarıyla paylaştığınız bilgiler (ör. İncelemeler, forum gönderileri), Likeyhome Hesabınız iptal edildikten sonra bile Likeyhome’de herkese açık olarak görünmeye devam edebilir.
 • Verileri kazara veya kötü niyetli kayıp ve imhadan korumak için önlemler aldığımız için, kişisel bilgilerinizin artık kopyaları sınırlı bir süre için yedekleme sistemlerimizden kaldırılamaz.

7. GÜVENLİK

Hiçbir kuruluş mükemmel güvenliği garanti edemese de, bilgilerinizi yasa dışı veya yetkisiz erişim, kayıp, imha veya değişikliğe karşı korumaya yardımcı olmak için idari, teknik ve fiziksel güvenlik önlemlerini sürekli olarak uyguluyor ve güncelliyoruz.

8. BU GİZLİLİK POLİTİKASİ’NDAKI DEĞİŞİKLİK

Bu Gizlilik Politikasını yürürlükteki yasalara uygun olarak herhangi bir zamanda değiştirme hakkımızı saklı tutarız. Bunu yaparsak, revize edilmiş Gizlilik Politikasını yayınlayacağız ve en üstteki “Son Güncelleme” tarihini güncelleyeceğiz. Önemli değişiklikler olması durumunda, değişiklik hakkında geçerliliğe girme tarihinden en az otuz (30) gün önce e-posta ile size bildirimde bulunacağız. Gözden geçirilmiş Gizlilik Politikasına katılmıyorsanız, Hesabınızı iptal edebilirsiniz. Revize edilmiş Gizlilik Politikasının yürürlüğe girdiği tarihten önce Hesabınızı iptal etmezseniz, Likeyhome Platformuna sürekli erişiminiz veya kullanımınız revize edilmiş Gizlilik Politikasına tabi olacaktır.

Ara

Temmuz 2024

 • P
 • S
 • Ç
 • P
 • C
 • C
 • P
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Ağustos 2024

 • P
 • S
 • Ç
 • P
 • C
 • C
 • P
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
0 Yetişkin
0 Çocuk
Boyut
Fiyat
Olanaklar
Tesisler
Ara

Temmuz 2024

 • P
 • S
 • Ç
 • P
 • C
 • C
 • P
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
0 Misafir

İlanları karşılaştır

Karşılaştır

Compare experiences

Karşılaştır